وقتی صحابه حتی در جنگ به یکدیگر دروغ میگویند -نقدی دیگر بر نظریه عدالت تمامی صحابه-با سند صحیح

نقدی دیگر بر نظریه عدالت تمامی صحابه

در منابع اهل سنت و وهابیت با سند صحیح

وقتی صحابه حتی در جنگ به یکدیگر دروغ می گویند.

صحابه در جنگ به زبیر گفتند: آیا به دشمن حمله نمی کنی تا تو را یاری کنیم؟ زبیر گفت: اگر من به دشمن حمله کنم شما دروغ می گوییدو به یاری من نخواهید آمد.

 

♦بنیان مکتب سقیفه بر نظریه عدالت تمامی صحابه استوار شده است و اگر سند روایتی به صحابه برسد قبول  می کنند و دینشان را بر پایه آن بنا می کنند هر چند آن صحابه

دروغگو یا دزد یا شراب خور و..باشد!!!!!

اما این نظریه بسیار سست و بی اساس است بلکه روش درست نظر شیعه است که می گوید: به دلیل اهمیت روایات و تاثیرگذاری آنها بر اصول و فروع دین، باید روایات از اهل بیت و صحابه ی عادل گرفته شود نه از هر صحابه.

بسیار جالب است که در معتبر ترین کتاب اهل سنت و وهابیت روایاتی وجود دارد که نظریه عدالت تمامی صحابه را ویران می کند.

به عنوان نمونه در روایت آمده است صحابه ای که برای جهاد الهی راهی نبرد با کفار شده اند در همان جنگ به یکدیگر دروغ می گویند ،حتی زبیر به جمعیتی از صحابه صحابه اعلام می کند که شما دروغگو هستید و مرا کمک نخواهید کرد.

درباره ما

امامت کلیپ با ساخت کلیپ های کم حجم و در عین حال با بهره گیری از روایات صحیح السند و اعتراف علماء اهل سنت و وهابیت به همراه اسکن اسناد آن ، به دنبال بیان حقانیّت اهل بیت (علیهم صلوات الله) و اثبات مذهب تشیّع و پاسخ به شبهات دشمنان آل الله می باشد بیان حقایق مخالفین همراه با اسناد معتبر آنان ، هیچگاه به معنای بی احترامی نیست بلکه بیان حقایق و دفاع از مکتب اهل بیت وظیفه پژوهشگران است
آیدی مدیر @emamatclip1

کانال ایتا؟


بازدیدکنندگان آنلاین

ما 0 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تعداد کل بازدیدها:22024