ترک کردن احکام توسط معاویه بخاطر بغض و دشمنی با حضرت علی(ع)- نقد عدالت تمامی صحابه – درمنابع اهل سنت و وهابیت با سند صحیح

راوی گوید با ابن عباس در عرفه بودیم که گفت:چرا  مردم تلبیة(لبیک اللهم لبیک) نمی گویند: گفتم: از معاویه می ترسند!!! در این هنگام ابن عباس از خیمه خارج شد و شروع کرد به گفتن تلبیة(لبیک اللهم لبیک) و سپس کفت: معاویه و اطرافیانش به خاطر بغض و دشمنی ای  که با علی ابن ابیطالب دارند سنت رسول خدا را ترک کردند.

درحالی که عالم بزرگ و معاصر اهل سنت اردن شیخ حسن السقاف در کتاب خود می گوید:

معاویه به بزرگان صحابه دستور داد تا به حضرت علی (علیه السلام) دشنام دهند باآنکه در صحیح مسلم آمده است رسول خدا(صلی الله علیه و آله) به علی (علیه السلام) فرمود: یاعلی! تورا جز مؤمن دوست نمی دارد وجز منافق کسی با تو بغض و دشمنی نمی کند. ونیز در مسند احمد این حدیث از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) آمده است که فرمود: هر کس به علی دشنام دهد به من دشنام داده است و در تاریخ ثبت شده است که معاویه  هم خودش به علی (علیه السلام) بد میگفت و هم دیگران را به لعن وفحش علی (علیه السلام ) فرمان میداد .

در صحیح مسلم آمده است که معاویه به سعدابن ابی وقاص دستور ناسزا گفتن به علی (علیه السلام) را صادر کردو گفت: چرا به علی دشنام نمیدهی که سعد در جواب گفت : سه خصلت از رسول خدا صلی الله علیه وآله در شأن علی علیه السلام شنیدم که با توجه به آنها، هیچ گاه به سبّ ودشمنی آن حضرت ،اقدام نمیکنم.

زهر الریحان، ص۱۱، ط دارإمام الرواس ،بیروت.

درباره ما

امامت کلیپ با ساخت کلیپ های کم حجم و در عین حال با بهره گیری از روایات صحیح السند و اعتراف علماء اهل سنت و وهابیت به همراه اسکن اسناد آن ، به دنبال بیان حقانیّت اهل بیت (علیهم صلوات الله) و اثبات مذهب تشیّع و پاسخ به شبهات دشمنان آل الله می باشد بیان حقایق مخالفین همراه با اسناد معتبر آنان ، هیچگاه به معنای بی احترامی نیست بلکه بیان حقایق و دفاع از مکتب اهل بیت وظیفه پژوهشگران است
آیدی مدیر @emamatclip1

کانال ایتا؟


بازدیدکنندگان آنلاین

ما 0 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تعداد کل بازدیدها:21989