اثبات عصمت امام علی (ع)- رسول خدا فرمود: … هرکس از علی اطاعت کند، از من اطاعت کرده و هرکس از فرمان او سرپیچی کند، به راستی که از فرمان من سرپیچی کرده است – در منابع اهل سنت و وهابیت – با سند صحیح

اثبات عصمت امام علی (ع)
قال رسول الله:(( مَن أطاعَنی فقد أطاع الله، و مَن عصانی فقد عصی الله، و من أطاع علیاً فقد أطاعنی، و مَن عصی علیاً فقد عصانی))
رسول خدا فرمود: … هرکس از علی اطاعت کند، از من اطاعت کرده و هرکس از فرمان او سرپیچی کند، به راستی که از فرمان من سرپیچی کرده است.

یکی از روایاتی که عصمت مطلق امیرالمؤمنین علیه السلام را به اثبات می رساند، روایت «من أطاع علیاً فقد أطاعنی» است؛ چرا که طبق این روایت اطاعت بی قید وشرط از آن حضرت واجب شده است و اطاعت بی قید و شرط (مطلق)، عصمت مطلق را ثابت خواهد کرد.
در چند کتاب اهل سنت و وهابیت از جمله مستدرک حاکم روایت شده که پیامبر فرمودند: هرکس از من اطاعت کند، از خداوند اطاعت کرده است، هرکس از فرمان من سرپیچی کند، به راستی که از فرمان خداوند سرپیچی کرده است. هر کس از علی اطاعت کند، از من اطاعت کرده است و هر کس از فرمان او سرپیچی کند ، به راستی از فرمان من سرپیچی کرده است.

حاکم نیشابوری و ذهبی(دو عالم بزرگ اهل سنت) بعد از نقل این روایت می گویند: این روایت صحیح می باشد.

♦اما آلبانی وهابی تلاش کرده که ثابت کند حاکم و ذهبی در تصحیح روایت اشتباه کرده اند!!!  وی ادعا کرده است که یحیی بن یعلی در سند این روایت، همان یحیی بن یعلی [اسلمی] است که علماء اهل سنت بر تضعیف او اجماع دارند و حتی خود ذهبی نیز او را تضعیف کرده است!!!

و اشکال دیگر اینکه سایر راوی ها نیز ثقة هستند؛ غیر از معاویة بن ثعلبة که عدالت او مشخص نشده است!!!

[السلسلة  الضعیفة، ج ۱۰، ص ۵۱۷ ، ناشر: مکتبة المعارف للنشر و التوزیع لصاحبها سعدبن عبدالرحمن الراشد- ریاض]

♦این در حالی است که خود آلبانی در تشخیص این راوی اشتباه کرده است، زیرا یحیی بن یعلی در این روایت، أسلمی نیست؛ بلکه به قرینه روایت قبلی حاکم که سندش صحیح است [المستدرک علی الصحیحین، ج۳، ص ۱۳۹، ح ۴۶۴۱، تحقیق: مصطفی عبدالقادر عطا، ناشر: دارالکتب العلمیة-بیروت] یحیی بن یعلی المحاربی، استاد محمد بن اسماعیل بخاری است، نه یحیی بن یعلی الأسلمی؛ چرا که همین روایت را محمد بن اسماعیل بخاری از استاد خودش یعنی یحیی بن یعلی المحاربی نقل کرده است.

حاکم و ذهبی نیز اگر تصحیح کرده اند، به همین خاطر بوده است و قطعا ذهبی بهتر از آلبانی راویان روایت را می شناخته است.

⇐اما متاسفانه آلبانی وهابی برای اینکه مردم را گمراه کند، اصلا روایت قبلی حاکم را که تنها چند صفحه قبل از آن آمده و شخصیت اصلی یحیی بن یعلی را مشخص می کند، ذکر نکرده است.

اشکال او بر معاویة بن ثعلبة نیز وارد نیست؛ چرا که إبن حبان او را توثیق کرده است [کتاب الثقات، ج۵، ص ۴۱۶، رقم ۵۴۸۰، تحقیق: الید شرف الدین احمد، ناشر: دارالفکر، الطبعة: الأولی] و حاکم نیشابوری و ذهبی نیز روایتش را تصحیح کرده اند؛ پس راوی موثق است.

♦بنابراین وهابی ها با سند صحیح روایت دارند که عدم اطاعت و عدم  پیروی از امام علی، مساوی است با عدم اطاعت از خدا و رسول.

حال سؤال این است که: حکم اصحاب جمل و صفین و نهروان چه می شود که از امام علی [خلیفه وقت] اطاعت نکردند و حتی با ایشان جنگیدند و افراد زیادی را به کشتن دادند؟؟؟؟

 

درباره ما

امامت کلیپ با ساخت کلیپ های کم حجم و در عین حال با بهره گیری از روایات صحیح السند و اعتراف علماء اهل سنت و وهابیت به همراه اسکن اسناد آن ، به دنبال بیان حقانیّت اهل بیت (علیهم صلوات الله) و اثبات مذهب تشیّع و پاسخ به شبهات دشمنان آل الله می باشد بیان حقایق مخالفین همراه با اسناد معتبر آنان ، هیچگاه به معنای بی احترامی نیست بلکه بیان حقایق و دفاع از مکتب اهل بیت وظیفه پژوهشگران است
آیدی مدیر @emamatclip1

کانال ایتا؟


بازدیدکنندگان آنلاین

ما 0 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تعداد کل بازدیدها:22020