ابلاغ سوره برائت توسط امیرالمومنین -اثبات افضلیت و برتری امیر المومنین بر ابوبکر- در منابع اهل سنت و وهابیت – با سند صحیح

ابلاغ سوره برائت، توسط امیر المؤمنین

اثبات افضلیت و برتری امیر المؤمنین بر ابوبکر

نبی مکرم: این مأموریت را ابوبکر نباید انجام دهد بلکه یا خودم باید انجام دهم یا شخصی همانند خودم که از من می باشد.(علی بن ابیطالب)

 

♦در سال نهم هجرت بود که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) ابوبکر را برای خواندن سوره برائت و اعلام بیزاری خدا و رسولش از مشرکان، به مکه فرستاد اما وقتی به نیمه های راه رسید، جبرئیل نازل شد و به پیامبر دستور داد که ای رسول خدا این سوره  یا باید وسط خودت یا کسی که از خودت و همانندت است، خوانده شود.

سپس نبی مکرم امیر مؤمنان (علیه السلام) را به دنبال ابوبکر فرستاد تا آیات قرآن را از او بستاند و خود آن را در موسم حج در مکه بخواند.

ابوبکر که از این قضیه به شدت ناراحت شده بود، با چشمان گریان بازگشت و دلیل آن را از پیامبر پرسید. آن حضرت نیز فرمود که خداوند دستور داده است که این مأموریت را یا خودت یا انجام بده یا شخصی که از خودت می باشد.

این روایت به وضوح بر افضلیت امیر المؤمنین دلالت دارد و بزرگان اهل سنت و وهابیت با سند صحیح این روایت را آورده اند، به طور مثال چند روایت با سند صحیح خدمت شما بزرگواران  تقدیم می کنیم.

 

♦حال سؤال این است که چرا دائما بر منابر اعلام می کنید برتر و افضل صحابه ابوبکر است؟!!!

ابوبکر که لیاقت خواندن چند آیه قرآن برای مشرکان را ندارد چگونه می تواند خلیفه مسلمین شود؟!!!

تا به کی این مردم عوام را در بی خبری نگاه می دارید؟ اگر مردم بفهمند که در روایات با سند صحیح ثابت است که امام علی افضل از ابوبکر است آن وقت در مورد شما که بر روی منبر رسول الله دروغ می گویید چه می اندیشند؟؟؟ طبق قاعده ی عقلی (ِقُبح تقدیم مفضول بر فاضل) چگونه ابوبکر را به امام علی مقدم می کنید و او را خلیفه می دانید؟؟؟ هر صاحب عقلی افضل را کنار نمی گذارد تا غیر آن را انتخاب کند مگر اینکه از نعمت بزرگ الهی  یعنی عقل برخوردار نباشد. شما در انتخاب یک نماینده آیا افضل و برتر را انتخاب می کنید یا به فردی غیر از او رأی می دهید؟ روشن است که همه به دنبال افضل و برترین  فرد می گردند.

 

 

درباره ما

امامت کلیپ با ساخت کلیپ های کم حجم و در عین حال با بهره گیری از روایات صحیح السند و اعتراف علماء اهل سنت و وهابیت به همراه اسکن اسناد آن ، به دنبال بیان حقانیّت اهل بیت (علیهم صلوات الله) و اثبات مذهب تشیّع و پاسخ به شبهات دشمنان آل الله می باشد بیان حقایق مخالفین همراه با اسناد معتبر آنان ، هیچگاه به معنای بی احترامی نیست بلکه بیان حقایق و دفاع از مکتب اهل بیت وظیفه پژوهشگران است
آیدی مدیر @emamatclip1

کانال ایتا؟


بازدیدکنندگان آنلاین

ما 0 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تعداد کل بازدیدها:22020